VýKAZ
O VYUŽITÍ PROSTRIEDKOV

Podrobné informácie o použití finančných prostriedkov
Medzinárodnou asociáciou lekárov na Slovensku
Na Ukrajinu bolo odoslaných asi 1 700 ton liekov a vybavenia MALnS
Národné vojenské lekárske klinické centrum" hlavná vojenská klinická nemocnica" v Kyjeve, Regionálna klinická nemocnica I. I. Mechnikov v Dnipro a perinatálne centrum mesta Charkov v Charkove podali oficiálne žiadosti MALnS. Nemocnice čoskoro dostanú zoznam potrebných liekov a lekárskeho vybavenia.

Humanitárne príjem z Rakúska

MALnS získal podporu rakúskych partnerov pri prijímaní humanitárnej pomoci.
Naši zástupcovia navštívili centrum a odoslali pomoc vo forme potravín, základného tovaru, hygienické výrobky. Partneri tiež poslali lekársky stan na prvú pohotovostnú starostlivosť v podmienkach vojenských operácií.

Ďakujeme vám za vašu pomoc Suljic Nihad Lagerleiter.

Pozývame všetkých, ktorým to nie je ľahostajné, aby sa pridali k našej dobrovoľníckej komunite.


Informácie o aktuálnych žiadostiach o humanitárnu pomoc

Naši partneri Webglobe a Tech Data Slovakia nám darovali notebooky pre našich dobrovoľníkov

Počítačové vybavenie tak potrebné pre našu prácu nám venovali naši partneri Webglobe a Tech Data. 5 nových notebookov Microsoft Surface Go 2 sme hneď odovzdali našim dobrovoľníkom. Teraz môžu naši zamestnanci vykonávať naliehavé úlohy v kancelárii, v sklade ako aj pri dodávke humanitárnej pomoci.


Veľmi pekne ďakujeme našim partnerom za ich rýchlu a hodnotnú pomoc.

Cielená pomoc v Charkove (04.04.2022)
Zoznámenie sa s tímom dobrovoľníkov a adresná pomoc v Charkove (10.04.2022)
Obyvatelia Golosievského okresu metropolitnej oblasti Kyjeva prijali humanitárnu pomoc
Medzinárodná asociácia lekárov na Slovensku (MALnS) spolu so Spoločnými dobrovoľníkmi Ukrajiny a Národnou vedecko-technickou asociáciou Ukrajiny doručili a rozdali v Kyjeve 400 balíkov humanitárnej pomoci. Ide o ďalšiu akciu v regióne hlavného mesta. Predchádzajúca humanitárna pomoc bola distribuovaná do okresu Obolonska.
Tentokrát bola poskytnutá humanitárna pomoc invalidom, seniorom, deťom a migrantom z okupovaných území Ukrajiny. Tým obyvateľom, ktorí sa nachádzajú v zložitej situácií bola pomoc doručená osobne.
Zástupcovia NNTAU a MALnS sa spoločne podieľajú na príprave aj ďalších miest distribúcie humanitárnej pomoci nielen v Kyjeve ale na celom území Ukrajiny ako aj na organizácii humanitárnych koridorov.
Najbližšia spoločne pripravovaná humanitárna pomoc je plánovaná pre ďalšie okresy Kyjeva.
Humanitárna pomoc v Kyjeve | MALnS

Do skladu Medzinárodnej asociácia lekárov na Slovensku dorazili 1,5 tony humanitárnej pomoci

Veľká dodávka liekov a vybavenia bola prijatá od partnerov zo Slovinska. Zoznam bol zostavený z priamych zoznamov objednaných z ukrajinských nemocníc. V blízkej budúcnosti bude pomoc odoslaná na Ukrajinu a doručená na adresu.

Očakáva sa aj dodávka liekov od rakúskych partnerov.

Pridajte sa do našej dobrovoľníckej komunity
Cielená pomoc v Charkove | MALnS
Z Medzinárodnej asociácia lekárov na Slovensku boli poslane do mesta Charkov lieky. Dostali ich ľudia ktorí sú teraz v epicentre ostreľovania v mestskej časti Saltovka.

Dobrovoľníci z chramu Preobraženia Gospodniogo Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi sa na mieste stretli s humanitárnou pomocou z MALnSa cielene doručili ľudom v núdzi.
V Charkove dostali humanitárnu pomoc od MALnS (Medzinárodná asociácia lekárov na Slovensku)

Zakúpenie liekov MALnS a odoslanie humanitárnej pomocí do miest Ukrajiny, v ktorých prebiehajú aktívne bojové zásahy (akcie), je to jedna z hlavných priorít činnosti organizácie. Medikamenty a humanitárna pomoc boli doručené vďaka miestnym dobrovoľníkom nielen do nemocníc mesta Charkov, ale aj osobitne všetkým, ktorí to potrebujú.
Cielená pomoc v Charkove | MALnS
Humanitárna pomoc charkovskej nemocnici | MALnS

BANKOVÉ ÚDAJE

Pre tých, ktorí sú ochotní finančne podporiť poskytovanie zdravotnej starostlivosti, je tu možnosť prispieť neziskovej organizácii.


Medzinárodná asociácia lekárov na Slovensku (MALnS):
IBAN: SK7283300000002102092005
Názov banky: Fio banka, a.s., pobočka zahraničnej banky,
Adresa banky: Dunajská 1, 811 08 Bratislava